Organizácia hodových slávností 2020 v Šalgočke

Hodová slávnosť  v našej obci bude v nedeľu 18. októbra 2020. V miestnom parku pod kostolom a pri soche Sv. Žigmunda budú naaranžované jesenné výstavy tekvíc, šarkanov a rôznych jesenných dekorácií.  Do tejto výstavy sa môžu zapojiť deti, rodičia, starí rodičia.  Z dôvodu druhej vlny pandémie COVID-19 sa tradičná Šarkaniáda tento rok neuskutoční.

Obecné zastupiteľstvo a starostka obce opäť vyhlasujú súťaž „Hodová jesenná výzdoba priedomí“. Prosíme občanov, aby si k slávnosti hodov do soboty 17. októbra 2020 vyzdobili svoje priedomia jesennými dekoráciami, ktoré budú následne nafotené a vyhodnotené. Týmito Vašimi originálnymi dielkami spestríte a spríjemníte hodovú atmosféru v obci za čo Vám vopred ďakujeme.

Veríme, že aj  návštevníci hodovej slávnosti v našej obci si touto krásou potešia  svoje oči i dušu.

Zároveň starostka obce prosí občanov, ktorí majú zvyšné tekvice, repu, kukuricu, kapustu, kaleráb, jablká, hrušky a iné záhradné produkty – môžu ich poskytnúť na výstavku do miestnych parkov po dohode so starostkou obce.